V čase změn
V průběhu evoluce se s staly takové změny, že bychom při srovnávání ani neřekli, že jsme jakkoliv spřízněni s tvory, které nazýváme svými předky. Je zajímavé podívat se o jaké změny se jedná, protože jen to nám poví něco o faktorech, které na naše předky působili, a které je formovaly. Jako jeden z mnoha znaků, o kterém se často mluví, můžeme zmínit tvar lebky, Lebka v dřívější době byla výrazně protáhlá s výraznými nadočnicovými oblouky. Mozkovna tím pádem byla výrazně menší, ale s tím, jak se vyvíjel mozek a bylo potřeba mu udělat více prostoru, se lebka zakulatila a vytvořila tak pevnou obálku pro jeden z nejdůležitějších orgánů, které máme.
Jako další si na lebce našich předků můžeme všimnout výraznějších čelistí. Ty byly vytvořeny také proto, že tehdejší strava vyžadovala větší schopnosti ukousnut tužší sousto. V momentě, kdy naši předci byli schopni zapálit oheň, strava se výrazně změnila a začal se měnit i tvar čelistí. Stejně tak tvar celého těla je dnes jiný. Lidé se vyvinuli ze čtyřnohých zvířat, které prapůvodně chodili po všech čtyřech. Postupně jsme se dostávali pouze na zadní nohy, začali jsme chodit po dvou. Spolu s tím se postupně rovnala i páteř, horní končetiny se dostávaly z přirozené polohy před tělem do polohy, kde je máme dnes, podél těla.
To s sebou neslo změnu skeletu i muskulárního aparátu. Změnám se nevyhnuly ani dolní končetiny. Ty jsou dnes vystavěny tak, aby byly schopny unést celou váhu těla. Významnou změnou bylo ochlupení. Dříve se ochlupení nacházelo po celém těle a chránilo pračlověka v každém počasí. Dnes nám z tohoto ochlupení zůstaly jen zbytky, a i těch se mnohdy úmyslně zbavujeme. To nejnápadnější, vlasy a vousy, si necháváme upravovat u barberů a kadeřníků. Je to naše vizitka, a proto toužíme po profesionálech. Nový člen týmu Daniela je přesně ten, koho hledáte, zpod jejích rukou budete odcházet jako úplně nový člověk.